Gemlik Emlak Danışmanı Rasim Kılıç kimdir?

Prensiplerim

Gemlik Emlak Danışmanı

Bu resmin benim için özel bir anlamı vardır.

Gemlik Emlak Danışmanı olarak bu resim benim hedeflerimi gerçekleştirmede yol haritamdır.

Yanı kısaca bu resim bana ebedi hayatını unutma!
Asıl kazanman gereken yerin buradan öte olduğunu unutma!
dercesine önümde duran bir resimdir.mesleği yapmaya çalışıyorum.

Hayatımda uygulamaya çalıştığım kişisel prensiplerim

Kul hakkına riayet: Bu olmazsa olmaz ana prensibimdir.
Söz verdiğinde sözümü yerine getirmek
Hayatımın hiçbir alanında yalan söylememek
İnsanların bana olan güvenlerini boşa çıkarmamak

Kısaca Peygamberimizim sünneti olan bu prensipleri kendime şiar edindim.
Sünnet, sadece sarıkla, cüppe ile değil bu prensiplerle hayat bulursa toplum güzelleşir diye düşünüyorum.

Toplumu ayağa kaldıracak en önemli sünnetlerinden 3 örnekte şunlardır.

Sana yapılmasını istemediğin bir şeyi sen başkasına yapma!
Komşusu açken tok yatan bizden (Gerçek Müslüman) değildir
Yapmadığını Şeyi Söyleme (Saff Suresi 2. Ayet)

İşte düşüncelerimin temelini oluşturan bu prensipler doğrultusunda bu imajı zedelenmiş mesleği yapmaya çalışıyorum.

Uzun yıllardır başarılı bir şekilde daire, ev, arsa satıyorum.

Kentsel dönüşüm için Kat karşılı arsa topluyor, müteahhit firmalarla arsa sahiplerini koruyacak şekilde anlaşmalar yapıyorum. 9 yıldır müşterilerime emlak sorunları ve sorunları konusunda yardımcı oluyorum. Birçok işlem belirli zorluklarla karşı karşıya kaldığı için faaliyetim büyük fayda sağlıyor. Gayrimenkul her zaman fonların en güvenilir yatırımı olmuştur. Piyasada, acentelerin yardımı olmadan yapılan işlemlerde genellikle dolandırıcılık, dolandırıcılık vakaları vardır. Bu kouda çok dikkatli olunmalıdır.

Emlak Gayrimenkul satışı için size aşağıdaki hizmetler sunacağım

Evinizin satışına başladıktan sonra öncelikle koordinatör, danışman, aile dostu olarak hareket ediyorum, tüm bunlarla birlikte emlak piyasası hakkında analitik bilgilerim var ve ben Şu anda yükseliş ve düşüş pazarı ile ilgili tüm sorularınızı cevaplayacağım, nasıl ilerleyeceğinizi anlatacağım.

 İşlemin hukuki desteği, satın alma ve satış için belgelerin doğrulanması, yasal sıklıklarının doğrulanması, bir anlaşma ve ilgili tüm belgelerin hazırlanması, kayıt yapılması, işlem yapılırken karşılıklı anlaşmaların düzenlenmesi;

İlgilendiğim konut seçeneklerinin görüntülenmesini ve sergilenmesini profesyonel bir fotoğrafçı ile birlikte organize ediyorum, iç mekanın fotoğraflarını çekeceğim, satılık reklam tasarımı yapacağım.

İşlemin kalitesi ve sonucuyla ilgili endişeleri gidermek için bir aracı olarak hareket edeceğim ve yasal olanlar da dahil olmak üzere tüm konularda tavsiyelerde bulunacağım. Yaşam alanınızın satışı için alternatif bir işlemle, yeni bir ev satın almak için her zaman ilginç bir teklifim var.

Resmi olarak sözleşmeli olarak, her gün, öğle yemeği olmadan, hafta sonları ve tatiller olmadan çalışıyorum. İstediğim zaman tüm sorularınızı derhal cevaplayacağım, gerekirse tesise geleceğim ve ilgilendiğim her türlü soru hakkında tavsiyede bulunacağım. Bir alıcı göründüğünde, ofiste bir toplantı ayarlarım.

Bir daireyi nasıl satarım?

İşin tüm aşamaları en küçük ayrıntısına kadar düşünülmüştür, böylece işlem ister bir apartman dairesi satışı, ister bir yazlık veya ev satışı olsun, karlı, hızlı ve tamamen tatmin edici olacaktır.

Hazırlık aşaması

Başvurunuzu gönderir göndermez, hizmetin ayrıntılarını netleştirmek için hemen sizinle iletişime geçeceğim. Ardından, Emlakı tanımam için sizin için uygun bir zaman üzerinde anlaşıyoruz.
Belirlenen tarihte, tüm faydaları belirlemek için yere gidiyorum. Aynı yerde, eksiklikleri ve bunları ortadan kaldırma olasılığını ayrıntılı olarak tartışıyoruz. Tüm sorularınızı tavsiye ediyor ve cevaplıyorum. Ardından belgeleri ve mülkün “yasal durumunu” kontrol ediyorum.
Bir sonraki toplantımız, her şeyi tekrar tartıştığımız ajansta gerçekleşir ve her şey size uygunsa bir anlaşma yaparız.

Alım Satımda bazen aşağıdaki gibi sorunlu durumlar vardır:

Satın alırken veya satarken aşağıdaki gibi sorunlu durumlar vardır:
  • Noter ofisinde dairelerin yabancılara satılması uzun bir süreçtir.
  • Sahibinin nöropsikiyatrik hastalığı (satıcı mahkemede dava açabilir ve işlemi iptal edebilir);
  • Ve ayrıca daire müşterek mülk olarak tutulursa ve eşlerden biri satışı diğerinden gizlerse.(Şerh veya İpotek gbi)

Bu tür sıkıntıların bizi etkilememesi için, tüm belgeleri imzalayıncaya kadar, nesne ve satıcı hakkında mümkün olan tüm bilgileri toplayıp öyle satışa hazırlarım.

Satıştan önce ortaya çıkan durumlarda vardır.

İlk dikkat ettiğimiz şey içeriktir.

Gayrimenkul hakkında kaliteli bilgi topluyoruz, profesyonel bir fotoğraf çekiyoruz. 

Ek olarak, sahadaki tüm öncelikleri açıklayan net ve tam bir açıklama hazırlıyoruz.

Uygulamamın gösterdiği gibi, birkaç emlakçı ile çalışma olumlu bir sonuç getirmiyor, tek bir emlak danışmanı ile çalışmak çok daha etkili olacak.
Tüm sorunlarınızla ilgileneceğim, enerjinizi ve paranızı koruyacağım.

Mülkünüzün Piyasa değerini nasıl belirlerim?

Gayrımenkulun değerni belirlerken kendime ait kıstaslarım vardır. Bunların birkaçı internette mevcuttur. Fakat ben daha çok konumdaki rağbet oranına bakarım. Böylece bölgesel endex’i takip ederim. Neticede Gayrimenkul fiyatına ilişkin karar her zaman müşteriye bırakırım. Ben asla fikrimi empoze etmiyorum. Benim görevim gerçek bilgi sağlamak ve işimi iyi niyetle yapmaktır.

Hakkımda

Gemlik Emlak Danışmanı Rasim Kılıç

İş Hayatımın Süreçleri

2000 yılında ATA EMLAK adıya Batum iş merkezinde başlayan Emlakçılık deneyimimi Gazetecilik ve Reklamcılık mesleğimin ağır basmasıyla erteledim. Basın-Yayın ve Reklamcılık bünyesinde Gemlik’te 2 yıl Renkli Baskı “Değişim Gazetesi” çıkardım. 2001 yılının son döneminde patlayan ekonomik kriz nedeniyle gazete basmaya ara verdim. Reklamcılık mesleğine devam ederken gelişen internet teknolojisi ile bünyemizde Kral Davetiye adıyla davetiye Basımı ve Dağıtımını yapmaya başladık.

İnternetten gelen siparişler ile ülke geneline hizmet vermeye başladık. 2010-2011 yıllarında çıkan mesajlaşma programları ile insanların birbirlerini mesajlaşarak davet edeceğini gördük ve sektörden yavaş yavaş çekilmeye karar verdik. Giderek artan rekabet ile kar marjının düşmesi bizi yeni arayışlara itti.

2014 Yılında Tekrar Emlak Sektörüne Giriş

2011 yılında Netofis ltd.şti bünyesinde Reklamcılık’ın yanında İnşaat ve Emlakçılık’ıda kurduk. Netofis adıyla 2016 yılının sonuna kadar devam ettim. 2016 yılında hain darbe girişimi nedeniyle Bodruma yerleştim. 2 yıl Bodrum’da kaldıktan sonra tekrar Gemlik’e gelip Gemlik Emlak İnşaat adıyla sektördeki yerimi aldım.

Mesleğimi Gemlik’te yapmak isteyişimin özel nedenleri vardır.

Gemlik’in bir geleceğinin olması. Hem turizm hem de ileride bir ticaret merkezinin olacak olması ve aynı zamanda tarımsal ekonomisinin de olması beni burada kalmaya zorladı.

Bölgeye olan ilgim aslında bölgeyi sokak sokak bilmemden kaynaklanmakta. Gemlik’in her yerini, geleceğini biliyor olmam nedeniyle burada kalmaya karar verdim.

Neden Bir Emlakçı İle Çalışmalısınız?

Gemlik Emlak Danışmanı

Mülkünüzü bir emlakçı aracılığıyla satmaya karar verdikten sonra, güvenilir bir danışman bulmalısınız. Bir profesyonelin yardımıyla bir ev satmak, işlem süresinin kısaltılmasına ve gerçekleştirilmesine yardımcı olur, kaliteyi ve tüm yasal gerekliliklere uyumu garanti eder. Bu alanda temel bilgiye sahip olsanız bile, bir emlak danışmanı çok çeşitli hizmetler ve yapılandırılmış iş adımları sağlayacaktır.

Satmanıza yardımcı olabilirim!

Benden dairesini yada arsasını satmamı isteyen herkes Gemlik’te gayrimenkulünü hızlı ve kolay bir şekilde satabilir . Satış psikolojisini nasıl kullanacağını bilen bir emlakçı ile çalışmak işe yarıyor. Bu nedenle gayrimenkul işini, işinin uzmanına bırakmak hem daha karlı hem daha kolay olacaktır.

Bana güvenin! Sizin güveninizi boşa çıkarmayacağımdan emin olabilirsiniz.

Gayrimenkul Alım Satım işlemlerini kendinizde yapabilirsiniz fakat riskleri var!

Gemlik Emlak Danışmanı

Gayrimenkul alırken ve satarken iki uç seçenek vardır. Birincisi, tüm süreci bir profesyonelin tam eşliğinde tamamlamaktır. Bu seçenek en güvenli olanıdır, ancak aynı zamanda finans açısından da en maliyetlidir. İkinci seçenek, bu yoldan kendi başınıza gitmektir. Doğal olarak, bu seçenek daha ucuzdur, ancak herkesin bilmediği risklerle birlikte gelir. Birçok soru da ortaya çıkıyor. Onlara bir göz atalım:

  • Bir sözleşme nasıl yapılır. Gayrimenkul işlemleri mutlaka sürecin önemli bir bölümünü içerir – bir sözleşme. Çizim yaparken yapısını, ana koşulları iyi bilmeniz gerekir: fiyat ve konu. Bir sözleşme hazırlarken, koşulları dikkatlice incelemek ve bu belgeyi tüm devlet düzenlemelerine uygun olarak yapmak gerekir.
  • Nerede anlaşma yapılır. İşlemdeki önemli bir nokta, işlemin yeridir. Korunması ve güvenli olması gereken çeşitli bankalar ve ofisler arasından seçilmelidir.
  • Mülkiyette gayrimenkul nasıl kaydedilir. Bu, gayrimenkulün yasal kaydını alma sürecidir. Bu madde gerekli belgelerin toplanmasını içerir, tıbbi ve vergi kurumlarını ziyaret etmek mümkündür.
  • Nasıl güvenli ödeme yapılır. Bu nokta, süreçte önemli bir rol oynar. Sonuçta, güvenilmez bir ödeme planı seçerek dolandırıcılıkla yüzleşebilir ve paranızı kaybedebilirsiniz. Şafak vakti, olası ödeme yöntemleri hakkındaki tüm bilgileri inceleyerek sorumlu bir şekilde yaklaşmanız gerek

Potansiyel bir alıcı göründüğünde, onunla ofiste bir toplantı yaparım. Anlaşmaya çalışırım. Kayıt aşaması başlar. Sözleşmenin güvenli bir şekilde sonuçlandırılmasını garanti etmek için gerekli tüm belge ve belgeleri toplarım. Başlangıçta, alıcının niyetinin ciddiyetini teyit etmek için bir kapora alırım ve bunun için özel olarak hazırlanmış bir ön sözleşme yaparım.

Bir emlakçıya ihtiyacınız olup olmadığına dair hala şüpheleriz var mı?

Haftanın günü ve saati ne olursa olsun her zaman sunum yapmaya giderim.

Nesnenin satışı için bağımsız olarak bir reklam kampanyası düzenlerim.

İşin kalitesini her aşamada net bir şekilde izlerim.

Gerçekçi olmayan sözler vermiyorum. Piyasayı iyi tanıyarak, nesneyi mümkün olan en yüksek fiyata belirleyeceğim.

Müşteri benim için en yüksek önceliğe sahip. Sabahın erken saatlerinden gece geç saatlere kadar her gün sizinle iletişim halindeyim.

Gemlik’te büyüdüm. Bu şehri çok seviyorum ve her köşesini sokağını bilerek ona iyi odaklanıyorum.

Her gün hatta hafta sonları ve tatiller olmadan çalışıyorum. İstediğiniz zaman tüm sorularınızı derhal cevaplayacağım, gerekirse ofise geleceğim ve istediğiniz gayrimenkul konusunda sizlere bilgi vereceğim. Görüşmek istediğinizde ofiste olacağım.

Gemlik Emlak Hakkında Videolar

Daire almaya gelen müşteriyi almaktan vazgeçiren Emlakçi gördünüzmü?

Gemlik Bursa’nın parlayan yıldızıdır. Bunu anlatıyorum.

GEMLIK MARMARANIN EN IYI YATIRIM BÖLGESIDIR.

Güncel Dolandırma Tekniğidir Aman Dikkat!!

Emlak Hakkında Sohbetler

Gemlik Emlak Danışmanı RASIM KILIÇ ile Emlak ve Genel Sohbetler 4

Gemlik Emlak Danışmanı Rasim Kılıç ile Ders Niteliğinde Emlak ve Diğer konular hakkında Sohbet 2

RASIM KILIÇ ile Bodrum Anıları